Ucuz fotoğraf varmıdır?

Ucuz fotoğraf varmıdır?

3 TL 5 TL ye çok ucuz ürün fotoğrafı çekmek fotoğraf piyasası için ne kadar doğrudur?3 TL’ye 5 TL’ye ürün fotoğrafı çekmek fotoğraf bilhassa ürün fotoğrafçılığı piyasasını  resmen baltalamaktır. Emek, bilgi birikim ne varsa heba etmektir. Her profesyonel iş gibi profesyonel olayım fotoğrafçılığının da bir değeri olmalıdır. Bu değer 3 tl 5 tl kazanma hırsına heba edilmemelidir. Adı üstünde profesyonel fotoğraf çekmek profesyonel olmaktır. Dünyadaki gibi profesyonel fotoğrafçılara verilen değer Türkiye de kesinlikle verilmemektedir çok Avrupa ülkesinde profesyonel fotoğraf çekmek saat başı ücretlendirilmektedir.

EMR FOTOGRAF profesyonel ürün fotoğraflarını piyasayı baltalamamak için piyasanın çok ucuz kesinlikle fotoğraf çekmemektedir. 

Fotoğraf Türkiye’de alenen çekilen şipşak bir iş olarak görülmektedir. Hatta topluma mal olmuş bir iş ismi de vardır “şipşakçı” … Her profesyonel meslekte olduğu gibi profesyonel fotoğrafçılık mesleğine, özellikle profesyonel ürü fotoğrafçılığına  gerekli değer verilmelidir. Dediğimiz gibi 3 TL 5 TL ye ürün fotoğrafı çekmek piyasayı baltalamaktır. Çekilen fotoğrafın profesyonel olduğu da ayrı bir konudur. 

EMR FOTOGRAF  aldığı paranın hakkını fazlasıyla vermektedir.

Bu konuda reklam ajanslarını, işverenleri bilgilendirmek gerekmektedir. Değerinin altında emek bilgi ve zaman kaybına yol açacak, çok ucuza ürün fotoğraf çekimi yapılmamalıdır.

EMR FOTOGRAF profesyonel ürün fotoğrafları çeker ve düzenler.

admin

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: